You are here
Lewis Hamilton (Fotó: Eurosport) Hírek Nonstop all in Sport

Hamilton az utolsó körben nyerte meg az osztrák futamot

Lewis Hamilton (Fotó: Eurosport)

A brit Lewis Hamilton egy utolsó körös előzésnek köszönhetően megnyerte a Forma-1-es Osztrák Nagydíjat. Az előzéshez hozzátartozik, hogy össze is értek Nico Rosberggel a 2-es kanyarban, végül a németet még Verstappen és Raikkonen is leelőzte, így csak 4. lett.

A futam meglehetősen érdekes rajtfelállással indult és még a kezdés előtt is változott a rajtsorrend, ugyanis Felipe Massa autóján első szárnyat kellett cserélni, míg Daniil Kvyat autója annyira megsérült a szombati balesete után, hogy új karosszériát kellett építeni a csapatának, ezért mind Massa, mind Kvyat a boxutcából rajtolt. Maga a rajt sem indult zökkenőmentesen: Pascal Wehrlein rossz rajtrácsra állt fel, nem a 12. helyre, hanem a 10.-re, ezért tolatásra kényszerült a német, végül a versenyt elindították.

A rajt után Hamilton megtudta őrizni első helyét, azonban Hülkenberg kicsit beragadt a rajtnál, emiatt Button és Raikkonen is elment a tavalyi Le Mans-győztes mellett. A két megbüntetett versenyző, Rosberg és Vettel egy-egy helyet jöttek fel a start után, majd néhány körrel később mind Rosberg, mind Vettel megelőzték Hülkenberget, aki egészen a 8. helyig csúszott vissza, előbbi később még Buttont is legyorsulta, így feljött a harmadik helyre. Két kör után Daniil Kvyat kiállt a versenyből.

A boxkiállások sorát Hülkenberg és Alonso nyitotta meg, majd jött a mezőny többi tagja: Az ultralágy abroncsokon rajtoló Lewis Hamilton és a szuperlágyakon induló Ferrarik maradtak kint tovább, a háromszoros világbajnok brit a 22. körben, míg Raikkonen a 23.-ban jött ki új gumikért, előbbi Rosberg mögé, utóbbi pedig a 6. helyre tért vissza. Sebastian Vettel próbált meg legtovább kintmaradni a pályán, de ez nem vezetett jó eredményhez a 27. körben, amikor is a célegyenesben defektet kapott a Ferrarija, majd kicsúszott és mivel nem állt meg jó helyen, beküldték a Safety Cart, ami a szokásos gyors boxkiállásokhoz vezetett és szinte mindenki kijött lágy abroncsokért. A biztonsági autós periódus alatt a boxutcán keresztül mentek a versenyzők, amíg a célegyenest megtisztították a törmelékektől és elszállítják Vettel autóját.

Vettel vezető helyről esett ki (Fotó: YouTube)

Az újraindítás után Rosberg-Hamilton-Verstappen volt a sorrend, a Mercedes brit pilótája annak ellenére sem tudta megelőzni német csapattársát, hogy volt DRS-e, így Rosberg kiépített magának egy kis előnyt, ami a 55. körig tartott, amikor is Hamilton ismét utolérte, de csapattársa végrehajtotta harmadik boxkiállását, ami után Raikkonen és Ricciardo mögé jött vissza, egy körrel később Rosberg is meglátogatta a pit-et, ami után visszajött Hamilton elé, igaz, minimális különbséggel. Az élen Verstappen haladt, de az ő autóján 40 körös lágy gumik voltak, így a két Ezüstnyíl hamar utolérte a hollandot.

Verstappent előbb Rosberg előzte meg viszonylag könnyen a 61. körben, ezzel átvette a vezetést a versenyben, majd Hamilton is leelőzte a fiatal Red Bull-pilótát, bár neki nehezebben sikerült, mint német bajtársának, emiatt Rosberg 1.6 másodperces előnyt autózott ki a brittel szemben, majd 4 körrel a vége előtt Hamilton megfutotta a leggyorsabb kört és utolérte Rosberget a lekörözések után.

A győzelemért zajló párharc az utolsó körben csúcsosodott ki, amikor Rosberg elfékezte magát az 1-es kanyarban, ezt Hamilton a 2-es kanyarban próbálta kihasználni, de a két Mercedes összeért, aminél Rosberg itta meg a levét és letört az első vezetőszárnya és az autó alá szorult, emiatt a remek védekezést produkáló Verstappen és Raikkonen is elment a német mellett aki végül 4. lett, majd a versenybírák a futam után bejelentették, hogy vizsgálják Rosberget az ütközés miatt és azért is, mert nem állt félre sérült autójával.

A futamot így Lewis Hamilton nyerte, pályafutása során 45. alkalommal látta meg elsőként a kockás zászlót, Verstappen a hazai pályán szereplő Red Bullal második lett, míg 2007 világbajnoka, Kimi Raikkonen a harmadik helyen ért célba, a további pontszerzők: Rosberg, Ricciardo, Button, Grosjean, Sainz, Bottas és Wehrlein.

A futamot a második helyről megkezdő Nico Hülkenbergnek szörnyen sikerült a verseny, végül a 64. körben feladta a viadalt. Rajta kívül még Kvyat, Massa, Alonso és Perez nem fejezte be a versenyt.

A bajnokság egy hét múlva a Brit Nagydíjjal folytatódik.