You are here
Lewis Hamilton (Fotó: Autosport) Hírek Nonstop all in Sport

Hamiltoné a pole hazai pályán

Lewis Hamilton (Fotó: Autosport)

A hazai közönség előtt szereplő brit Lewis Hamilton volt a leggyorsabb a Forma-1-es Brit Nagydíj szombati időmérő edzésén annak ellenére is, hogy első Q3-as gyorskörét elvették, mert négy kerékkel hagyta el a régi célegyenes utáni első kanyart.

Borult, de nem esős időjárási körülmények közt zajlott le a kvalifikáció, ahol 21 pilóta vett részt, miután a sauberes Marcus Ericsson súlyos balesetet szenvedett a harmadik szabadedzésen és elővigyázatosságból az oxfordi kórházba szállították, így kénytelen volt kihagyni az időmérőt a svéd pilóta, aki szerencsésen megúszta ezt a bukást. A csapattárs Felipe Nasr a 21. helyen végzett az időmérő edzésen, így az egyébként is nehéz helyzetben levő Sauber vesszőfutása tovább folytatódik.

A Q1-es kiesés sorsára jutott a két Manor-Mercedes, Jolyon Palmer a Renault-val és Jenson Button a McLarennel, bár úgy tűnt, hogy 2009 világbajnoka mégis részt vehet a második szakaszban, mert Kevin Magnussen utolsó Q1-es gyorskörét vizsgálta a versenybíróság, de végül nem büntették meg a dán pilótát.

Ericsson balesete a 3. szabadedzésen:

Az első szakaszt szokás szerint a két Mercedes nyerte Rosberg-Hamilton sorrendben és a második szakasz végeredményének listája is az ő nevükkel kezdődött, mögöttük Max Verstappen zárkózott fel a harmadik helyre. A kiesés ellen kellett megküzdenie Kimi Raikkonennek, mert két kört is elrontott a Q2-ben, de végül sikerült egy olyan gyorskört futnia, ami elég volt az utolsó szakaszba való bejutáshoz. Rajta kívül még Fernando Alonso jutott be némi meglepetésre a Q3-ba, kiesett viszont a két Haas-Ferrari, Felipe Massa a Williamssel, Sergio Perez a Force Indiával, Daniil Kvyat a Toro Rossóval és Kevin Magnussen a Renaultval.

A Q3-at Lewis Hamilton kezdte a legjobban, azonban a versenybíróság elvette ezt a körét, mert levágta a régi célegyenes után következő első kanyart (ezen kívül a 15-ös és a 18-as kanyar levágásáért is büntet a versenybíróság), így kénytelen volt egy másik gyorskört futni a világbajnoki címvédő, de ebbe már nem hibázott bele és közel három tizeddel előzte meg a tabellát vezető csapattársát, Nico Rosberget a brit közönség legnagyobb örömére. A harmadik rajtkockát Max Verstappen kaparintotta meg a Red Bullal, megelőzve rutinosabb csapattársát, az ausztrál Ricciardót, viszont maguk mögé utasították a két Ferrarit, közülük Sebastian Vettel váltócsere miatt 5 hellyel hátrébb indul és miután 6. lett a négyszeres világbajnok, így csak a 11. helyről várhatja az 52 körös viadal rajtját.

A 67. Forma-1-es Brit Nagydíj futamát vasárnap, magyar idő szerint 14 órakor rendezik meg, melyet az M4 Sport élőben közvetít.