You are here
Alexander Rossi (Fotó: IndyCar) Hírek Sport

IndyCar: Ennyit ért Rossinak az Indy 500-as győzelem!

Alexander Rossi (Fotó: IndyCar)

Nyilvánosságra hozták a 100. Indianapolis 500 pénzdíjazásait. Mint ismert, múlt vasárnap az amerikai Alexander Rossi újoncként megnyerte az Indy 500-at, amire utoljára Helio Castroneves volt képes 2001-ben és persze nemcsak a győztesnek járó Borg-Warner trófeát kapta meg az F1-es Manor tesztpilótája, hanem egy kevéske pénz is jutott neki. Hogy mennyi? Most kiderül!

Nem kis összeg ütötte Alexander Rossi markát, hiszen 2.548.743 dollár (702 millió forint) lett a jutalma a nagymúltú viadal megnyeréséért és ehhez hozzátartozik a legjobb újoncnak járó 50 ezer dollár is.

A második helyen célba érő Carlos Munoz 788.743 dollárt tehetett zsebre, míg a harmadik helyen záró Josef Newgarden 574.243 dollárral gyarapította vagyonát.

Azonban nem csak a helyezésektől függ, hogy ki mennyi pénzt kap egy esetleges célbaérésért, hiszen például indultak olyanok, akik csak erre az eseményre neveztek be, valamint befolyásoló tényező az időmérő edzésen elért pozíció, korábbi versenyeken való részvétel illetve az, hogy teljes szezont megy-e az adott pilóta az IndyCarban vagy sem.

Ennek alapján a “legkevesebb” összeget Ed Carpenter és az 1996-os Indy 500-at megnyerő Buddy Lazier kapta, ők 200.305 dollárral (55 millió forint) lettek gazdagabbak, de a verseny nagy részében az élmezőnyben tanyázó, majd egy boxutcai baleset miatt visszaeső Townsend Bell is csak 221.305 dollárt kapott, illetve a leginkább sportautó versenyeken rajthoz álló Brian Clauson is 201.815 dollárt vághatott zsebre.