You are here

IndyCar: Pagenaud idei negyedik győzelmét aratta Mid-Ohioban

Simon Pagenaud (Fotó: usaracing.blog.hu)

A francia Simon Pagenaud nyerte meg az IndyCar Series idei 12. versenyét, amelyet az Ohio állambeli Lexingtonban rendeztek magyar idő szerint vasárnap este. A Team Penske 32 éves pilótája ezzel tovább növelte előnyét a bajnokságban négy futammal a vége előtt.

Az első rajtkockát hátfajdalma ellenére megszerző francia a 90 körös viadal 15. köréig állt az élen, amikor Dixon és Castroneves ütközése miatt beküldték a biztonsági autót, ez az időszak azoknak tett jót, akik már korábban kiálltak a pit-be, de leginkább az orosz Mikhail Aleshin húzott hasznot, aki csaknem 33 körön keresztül vezette a futamot és úgy tűnt, hogy a Schmidt Peterson Motorsports versenyzője megszerezheti első győzelmét IndyCar-pályafutása során.

Azonban a 60. körben a brit Jack Hawksworth balesete miatt ismét beküldték a Pace Cart, ezután Aleshin kijött a pitbe, majd amikor elhagyta volna a boxutcát, összekoccant Josef Newgardennel, ez pedig két büntetést is vont maga után, mindkettőt Aleshin kapta: Előszőr az utolsó helyre sorolták vissza a pitbéli biztonsági előírások megszegése miatt, majd egy áthajtásos büntetést is kiszabtak az oroszra, mert az incidens során elütötte a Team Penske egyik szerelőjét, így végül a 17. helyen fejezte be az ohiói viadalt.

Az eseménydús kiállásokból Conor Daly jött ki a legjobban, aki ugyan az élre tudott ugrani alternatív stratégiájának köszönhetően, azonban az utolsó körökben kénytelen volt újra bejönni a pitbe, mert kevés üzemanyagot tankolt a csapat az autójába, így az első helyet végül Pagenaud örökölte meg, amit megőrzött a leintésig, ezzel a májusi, GP of Indianapolis-diadal után először ért fel a dobogó tetejére. A második helyet csapattársa, az ausztrál Will Power szerezte meg, míg a harmadik helyen a kolumbiai Carlos Munozt intették le.

Folytatás augusztus 21-én a pennsylvaniai Pocono Racewayen.