You are here
Lorenzo pályafutása során a 32. rajtelsőségét szerezte a MotoGP-ben (Fotó: formula.hu) Hírek Sport

MotoGP: Lorenzo indulhat az élről Brnoban

A spanyol Jorge Lorenzo (Yamaha) nyerte a gyorsaságimotoros-vb Cseh Nagydíjának időmérő edzését, Brnoban.

A második helyről a világbajnoki címvédő honfitársa, Marc Marquez (Honda), míg a harmadik helyet Lorenzo csapattársa, a 9-szeres világbajnok olasz Valentino Rossi (Yamaha) szerezte meg, külön érdekesség, hogy a pole-pozíciót megszerző Lorenzo kétszer is körrekordot ért el.

Zarco-nak ez volt vb-pályafutása 5. pole pozíciója (Fotó: p1race.hu)

A Moto2-ben a francia Johann Zarco (Kalex) várhatja az első helyről a rajtot, második lett a spanyol Esteve Rabat (Kalex), a harmadik a szintén spanyol Alex Rins (Kalex) lett, külön érdekesség a korábban a MotoGP-ben szereplő finn Mika Kallio (Kalex) szereplése a mai napon, hiszen csak a 18. időt futotta a kvalifikáción .

Antonelli először rajtolhat az élről vb-futamon (Fotó: motorblog.it)

A Moto3-ban az olasz Nicolo Antonelli (Honda) szerezte meg az első rajtkockát, csupán 2 ezreddel megelőzve a brit Danny Kent-et (Honda) és 33 ezreddel a spanyol Jorge Navarrot (Honda), itt is egy érdekesség az első helyezett Antonelli és a 18. helyen záró japán Hiroki Ono (Honda) között nincs egy másodperc se!