You are here
Nico Rosberg (Fotó: Europress) Hírek Sport

Nico Rosberg indulhat a poleból Mexikóban

Nico Rosberg (Fotó: Europress)

A német Nico Rosberg nyerte a Forma-1 világbajnokság Mexikói Nagydíjának időmérő edzését, ez sorozatban már a 4. rajtelsősége, idén pedig az 5. pole-pozíciója.

A második helyről csapattársa, az immáron háromszoros világbajnok brit Lewis Hamilton indulhat, míg a harmadik helyről a Ferrari négyszeres vb-győztese, a német Sebastian Vettel vághat neki a holnapi futamnak.

Száraz, de borús körülmények között tartották meg magyar idő szerint este 20 órától a mexikói kvalifikációt, melyen 19 autó vett részt, az egyetlen hiányzó a McLaren brit pilótája Jenson Button volt, aki motorhiba miatt nem vett részt az időmérőn. Sokáig veszélyben volt Kimi Raikkonen mai szereplése is, miután az ő autóját is hosszasan szerelni kellett, végül elindulhatott az edzésen.

A Q1-et a szokásokhoz híven a Mercedesek uralták, ezúttal Nico Rosberg nyerte az első menetet, Vettel és Hamilton előtt, utóbbi közepes keverékű abroncsokon teljesítette a legjobb körét. A Q1-ben kiesett a kétszeres világbajnok Fernando Alonso, a két Manor-Ferrari, illetve a brazil újonc, Felipe Nasr.

A Q2-ben már a múlt héten háromszoros világbajnokká avanzsált Hamilton volt a legjobb, míg német csapattársa elé Vettel betudott furakodni, azonban a maranellói csapatnál nem volt minden fenékig tejfel, hiszen Kimi Raikkonen a pálya első kanyarjában kicsúszott, majd váltógondok miatt feladta az időmérő edzést, így a finn csak 15. lett, de miután néhány perccel később kiderült, hogy váltócserére lesz szükség az autójában, öt hellyel hátrébb kerül Raikkonen, aki így a 20. helyről startol majd.

A Q3 elkezdése előtt néhány perccel már sorakoztak fel a bennmaradók a boxutca kijáratához, tartva egy esetleges esőtöl, végül eső nem jött, ennek ellenére már az első gyorskörök eldöntötték a rajtfelállást, melynek végén Nico Rosberg diadalmaskodott, mögötte a csapattárs, Lewis Hamilton, majd Sebastian Vettel, a további sorrend: Kvyat, Ricciardo, Bottas, Massa, Verstappen, Perez és Hülkenberg.

A holnapi futam 71 körös lesz, a versenyt 19:30-as kezdettel az M4 Sport élőben közvetíti.