You are here
Nico Rosberg (Fotó: Autosport) Hírek Nonstop all in Sport

Rosberg kezdett az élen a Red Bull Ringen

Nico Rosberg (Fotó: Autosport)

A német Nico Rosberg pályacsúcssal nyerte a Forma-1-es Osztrák Nagydíj 1. szabadedzését, ami finoman szólva sem volt eseménytelen.

A sor a Ferrarival kezdődött, és nem azért, mert Sebastian Vettel 5 helyes rajtbüntetést kap váltócseréért, hanem mert a maranellóiak elhozták ide a 2017-ben bevezetendő fejvédő, a halo miatt, melynek a 2.0-ás változatát hozták Ausztriába. Csütörtökön egy FIA orvosi stáb által felügyelt mentési gyakorlaton ment át a Ferrari által fejlesztett fejvédő rendszer és az eredeti tervek szerint az első gyakorláson egy kör erejéig fenn lett volna valamelyik vörös paripán, viszont a csapat nem tette fel a halot, arra hivatkozva, hogy minden idejüket a fékproblémák megoldására fordítják, így vélhetően a második edzésen kerül bevetésre a fejvédő.

A mezőny az edzés legelején csak installációs köröket tettek meg, így nehezen jöttek meg a köridők, a leggyorsabb ekkor a Red Bull holland versenyzője, Max Verstappen volt egészen a 20. percig, amikor Rosberg az Ezüstnyíllal vette át a vezetést, ezalatt a világbajnok brit csapattárs, Lewis Hamilton megpördült a 3-as kanyarban, majd nem sokkal utána Romain Grosjean is ugyanott forgatta meg a Haas-Ferrarit.

Érdemes megemlíteni a McLaren-Hondát is, ugyanis vadonatúj hátsó szárnyakkal érkeztek erre a hétvégére, pontosabban olyan hátsó szárnyat küldtek pályára, melyek tele vannak függőleges nyílásokkal és erre merőleges barázdákkal, ami a légellenállást hivatott csökkenteni és a leszorítóerőt növelni.

A McLaren érdekes hátsó szárnya (Fotó: motorsport.com)

Néhány perc elteltével a két Red Bull okozott némi izgalmat: Daniel Ricciardónak nem sok hiányzott, hogy összeütközzön a svéd sauberes Marcus Ericssonnal, majd az edzés vége fele a kicsúszásból visszatérő manoros Rio Haryantoval is hasonló pillanatokat élt meg az ausztrál. Később holland csapattársa kétszer is áldozatául esett a magasított kerékvetőnek: Először az első szárny egy darabját vesztette el, majd nem sokkal utána ráhajtott az új kerékvetőkre, ami a futómű tönkremeneteléhez és a kavicságyban való kikötéshez vezetett Verstappen számára, aki a 8. legjobb tudhatta magáénak.

Az edzés felénél Nico Rosberg átadta a múltnak Michael Schumacher 2003-as körrekordját, ugyanis Rosberg 1:07:373-as kört futott a Red Bull Ringen, míg Schumacher korábbi leggyorsabb köre 1:08:337 volt, ez majdnem 1 másodperccel marad el a mostanitól. Az edzést így a bajnokságot vezető Rosberg zsebelhette be három tizedet adva Hamiltonnak és hat tizedet honfitársának, Sebastian Vettelnek.